INFORMÁCIE

Profil školy

Budova Základnej školy v Krnči bola postavená v roku 1904.

Je to už 119 rokov

Od roku 1924 - teda 99 rokov otvára náruč svojim žiakom.

Štátna škola v Krnči je datovaná od roku 1914, teda už 109 rokov.

História našej školy je veľmi bohatá a dôkladne zaznamenaná

v rôznych dokumentoch, kronikách a hlavne v archíve.

Počas jej existencie v škole získalo vedomosti niekoľko generácií.

Dnes otvára bránu žiakom 1. – 4. ročníka z tejto obce. V porovnaní s minulými rokmi je ich menej, no na počet obyvateľov stále dosť. V tomto školskom roku je počet žiakov na škole 31 a učia sa v troch triedach. V škole je i  Školský klub detí, ktorý pravidelne navštevuje 100% žiakov a stravovanie je zabezpečené v neďalekej materskej škole.

Hoci je budova poznačená storočným zubom času a dlho čakala na opravu, dočkala sa. Nová strecha, plynové kúrenie a nová fasádna farba obnovila a skrášlila jej vzhľad. Interiér je tiež prerobený, je moderný a vybavené priestory slúžia žiakom nielen na vyučovací proces, ale i na rôzne mimoškolské aktivity.

Žiaci i školskí pracovníci žijú kultúrou, zábavou i športom. Organizujeme preto rôzne exkurzie, výlety, návštevy divadelných predstavení, plavecký výcvik i pobyt žiakov v Škole v prírode. Nezabúdame ani na rôzne súťaže, v ktorých sme v minulých školských rokoch získali umiestnenia i v krajských i celoslovenských kolách.

K podujatiam, ktoré škola pravidelne pripravuje patria Úcta k starším, Vianoce, Detský karneval, Rodičovský ples, Deň matiek, Zber papiera, Deň narcisov, Deň detí, Športový deň, Rozlúčka so štvrtákmi.

Celkový vývoj nášho školstva je vzostupný a pokrokový. My sme v našej škole odhodlaní kráčať s ním a prispôsobiť sa novým trendom, ktoré nám núka 21. storočie. Našou snahou je a bude vytvárať pre nové trendy podmienky tak, aby z našich tried odchádzali žiaci do vyšších ročníkov pripravení po každej stránke.

Personálne obsadenie školy - súčasné:

Mgr. Magáthová Nadežda – riaditeľka školy

Mgr. Hubinská Lenka – učiteľka

Mgr. Topolanová Tamara - učiteľka

Teleková Soňa – vychovávateľka ŠKD

Kahunová Barbora - vychovávateľka ŠKD

Košíková Elena – školníčka

Správa školy a výsledky:

Správa školy o jej výsledkoch je zverejnená v Dokumentoch v hlavnom menu.

Hymna Základnej školy v Krnči

Hymnu školy zložila a nacvičila v septembri 2004 pani učiteľka Mgr. Piterková Zuzana, ktorá v školskom roku 2004/05 zastupovala na našej škole MD.

Táto hymna vznikla pri príležitosti osláv 90. výročia založenia štátnej školy v obci Krnča,
100. výročia postavenia budovy a 80. výročia, ako je budova školou. Oslavy sa konali 8. a 9. októbra 2004. Pri tejto príležitosti bol vydaný bulletin o škole i upomienkové predmety s názvom školy a bol pripravený bohatý kultúrny program a posedenie s bývalými učiteľmi školy i pozvanými hosťami.

HYMNA ŠKOLY:

V Krnči škola leží
a v nej život beží
/:a teraz Vám rozpovieme:/
ako sa v tej škole máme.
/:Ani jedného dňa.:/
pokoja nemáme.

Po nedeli týždeň ťažký,
nevládzeme uniesť tašky.
/: V pondelok sa ťažko vstáva,
každý z nás sa vyhovára,
že z učenia bolí hlava.:/

V utorok sa kráča ľahšie,
veď učenie nie je ťažké.
/:Stredu hravo už zvládame
a jednotky dostávame,
preto školu radi máme.:/

Vo štvrtok sme všetci svieži,
do školy z nás každý beží.
/: A po štvrtku príde piatok,
pre nás je to ako sviatok,
učíme sa bez námietok.:/

Po škole, keď zvonček zvoní,
nik nás už viac nedohoní.
Domov rýchlo utekáme,
pomôcť otcom, pomôcť mame,
víkend krásny už tu máme.

Dovidenia milá škola,
každé z detí kričí, volá,
v pondelok sa vrátim znova.

V Krnči škola leží a v nej život beží........

Sovietskej armády 493/66
    956 19 Krnča